Loading...

ÜYELİK

ÜYELİK

Dernek Üyeliği

Spor Bilimleri Derneği'ne asıl ve fahri üye olunabilmektedir. Türkiye'de yerleşme hakkına sahip, yabancı gerçek kişi ve fiil ehliyetine sahip olan yabancı uyruklular asıl üyelik başvurusunda bulunabilirler.

Asıl Üyelik Spor bilimlerine yönelik bir kurum ya da kuruluşta akademik çalışma yapan, Spor bilimlerinde akademik yayında bulunan kişileri kapsamaktadır. İlgili kanunun gösterdiği şartlarda ve tüzük hükümlerini benimseyenler Yönetim Kurulu Kararı ile asli üye olurlar. Derneğe asil üye olmak için; iki asıl üyenin yazılı referansının, yazılı olarak tüzüğün okunup kabul edildiğini bildiren belgenin ve hakemli dergilerde spor bilimleri alanında yayınlanmış en az iki makalenin veya bir makale ve kongre ve sempozyumlarda sunulmuş en az iki bildirinin olduğunu gösteren özgeçmiş ve yayın listesinin, başvuru dosyasına eklenmesi gereklidir.

Asıl Üyelik Başvurusu

Spor Bilimleri Derneği'ne ASIL üyelik başvurusu elektronik ve manuel olarak iki şekilde gerçekleştirilebilmektedir. Bunun için lütfen aşağıdaki bağlantıyı takip ediniz. http://www.sporbilimleri.org.tr/kayit Elektronik başvuruda sorun yaşayanlar aşağıdaki "Dernek Üyelik Başvuru Formunun" doldurulup çıktısını alıp imzaladıktan sonra, iki adet fotoğraf ve dernek aidatının yatırıldığını gösterir dekont ile,Mebusevleri Mahallesi Mareşal Fevzi Çakmam Sokak 45/6 Çankya/ Ankara adresine posta/kargo ile ya da elden teslim edilmesi suretiyle üyelik başvurusu yapabilirler.
 


Dernek Üyelik Başvuru Formu (word):

Fahri Üyelik

Türkiye'de sporun tanıtılması ve gelişimine katkısı olan, maddi ve manevi yardımı ile derneği destekleyen, Spor bilimleri alanında eğitim-öğretim-yönetim hizmetleri yapan kişileri kapsamaktadır. Yönetim Kurulu Kararı ile fahri üye olurlar. Fahri üyeler Derneğin asil üyelerine sağladığı indirim imkânlarından yararlanırlar. Fahri Üyelik Başvurusu Fahri üyelik başvurusu için özgeçmiş ile birlikte sekreterlik@sporbilimleri.org.tr adresine eposta ile başvurulur. Derneğe üye olmak için müracaat edenlere yönetim kurulu 30 gün içinde üyelik durumunu bildirir.

Dernek Banka Hesap Bilgileri Hesap Adı: Spor Bilimleri Derneği 
Banka Adı: T.C. Ziraat Bankası
Şube: 2486-MUSTAFA KEMAL MAHALLESİ/ANKARA ŞUBESİ
Hesap No:2486-11308772-5005
IBAN:TR930001002486113087725005

Scroll to Top