Loading...

DERGİ

KATEGORILER

DERGİ

Değerli Bilim İnsanları;

Spor Bilimleri Derneğinin 2019’da yayın hayatına başlayacak olan süreli yayın organı The Journal of Eurasia Sport Sciences & Medicine (JESSM) Dergisi Nisan, Ağustos ve Aralık aylarında olmak üzere yılda üç kez yayınlanması planlanmaktadır. Ayrıca derginin özel konular veya kongre bildirilerini içeren özel sayıları da yayımlanacaktır. Dergimizde spor bilimleri alanında “anatomy, biochemistry, biomechanics, clinical aspects of exercise, coaching and talent identification, ergonomics, kinanthropometry, performance analysis, psychology, recreation, sports sociology, sports education, sports management, sports medicine and sciences, sports nutrition and other interdisciplinary perspectives” gibi alt disiplinler bakımından ele alan İngilizce özgün makalelere yer verilecektir. Değerli bilim insanları, sizleri bilimsel çalışmalarınızla dergimize katkıda bulunmaya davet ediyoruz.

Dergimizin ilk sayısına makale göndermek için linkten (http://dergipark.gov.tr/jessm) ulaşabilirsiniz. Bu bağlamda, bilimsel çalışmalarını dergimize göndermek isteyen akademisyen ve araştırmacıların çalışmalarını, dergimizin ilgili iletişim adreslerine göndermelerini önemle rica ediyoruz. Gönderilecek makalelerin dergimizin internet sayfasında yer alan “Makale Yazım Kuralları” kısmında belirtilen esaslara uygun şekilde düzenlenmesi gerekmektedir.

İlginize ve desteğinize teşekkür eder, saygılar sunarız.

Not: Örnek makale formatımıza ve dergi yazım kurallarına göre hazırlanmamış yazılar kesinlikle kabul edilmeyecek ve hakem değerlendirme sürecine alınmayacaktır.

Dr. Erkan Faruk ŞİRİN

Editor of The Journal of Eurasia Sport Sciences & Medicine

E-mail: jessm@sporbilimleri.org.tr

Dr. Mehmet GÜNAY

                                                                                                                                                       President of Turkish Society of Sports Science and ESSU

 

Detaylı bilgi için The Journal of Eurasia Sport Sciences & Medicine (JESSM) web sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

http://dergipark.gov.tr/jessm 

Scroll to Top