Spor Bilimleri Derneği

AnasayfaDernek HakkındaÜyelikÇalışma GruplarıDuyurularSBD KongreBasın OdasıBağlantılarİletişimÜye Girişi

1.Uluslararası Spor Ekonomisi ve Yönetimi Kongresi

1.Uluslararası Spor Ekonomisi ve Yönetimi Kongresi 12-15 Ekim 2011 tarihleri arasında Ege Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Ege Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu ve Pamukkale Üniversitesi Spor Bilimleri ve Teknolojisi Yüksekokulu işbirliği ile İzmir'de düzenleniyor.

Kongre web sayfasında yer alan kongre çağrısını sizlerle paylaşıyoruz.

"Spor yıllardır farklı biçimlerde dolaylı veya doğrudan tüm insanların hayatında küçümsenemeyecek bir yere sahip olmuştur. Birçok bireyin farklı yollarla yaşadığı bu faaliyet, bir sosyal olgu olmanın ötesinde günümüzde bilimsel bir inceleme alanı haline gelmiş ve spor ekonomisi ve yönetimi ayrı bir disiplin olarak kabul görmüştür. Bu bağlamda, spor ekonomisi ve yönetimi gelişen bir disiplin olarak ekonomi, yönetim ve spor bilimi ve hatta siyaset, tıp, sosyoloji, psikoloji ve işletmeciliğin pek çok alt disiplini ile ortak bilgi üretmekte ve bunu her anlamda gelişen ve ülke ekonomileri içinde giderek artan bir yere sahip olan spor endüstrisine sunmaktadır.

Bu durum, spor yönetiminde etkin ve yenilikçi yaklaşımlar geliştirilmesini ve spor ekonomisi ile yönetiminin küresel ekonomi kapsamında etkin bir rol alması gerekliliğini ortaya koymaktadır. Bu düşünceden hareketle, 12-15 Ekim 2011 tarihleri arasında Ege Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Ege Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu ve Pamukkale Üniversitesi Spor Bilimleri ve Teknolojisi Yüksekokulu işbirliği ile “I. Uluslararası Spor Ekonomisi ve Yönetimi Kongresi” düzenlenmesi kararlaştırılmıştır. İki yılda bir düzenlenmesi planlanan uluslararası kongrenin ana teması “Küreselleşme Sürecinde Yenilikçi Yaklaşımlar” olarak belirlenmiştir. Kongreye ilişkin detaylı bilgiye (www.sem.ege.edu.tr) adresinden ulaşabilirsiniz.

Spor endüstrisini temsilen önemli konuşmacılar, akademisyenler ve araştırmacıların katılacağı kongrede spor ekonomisi ve yönetimi alanına ilişkin yenilikçi ve çağdaş yaklaşımlar, stratejiler ve deneyimler tartışılacaktır. Böylece katılımcılar için tüm dünyadan gelen profesyonellerle tanışma, görüş alışverişinde bulunma, bilgi paylaşma ve işbirlikleri geliştirme fırsatları sunulacaktır.

Bu önemli kongre sosyo-ekonomik ve kültürel alanda ön plana çıkmış, Ege Bölgesi’nin en canlı ekonomisine sahip şehri İzmir’de gerçekleştirilecektir. Ulusal ve uluslararası alanda birçok yenilikçi düşüncenin bir araya getirilmesinin hedeflendiği bu kongrede, iş ve spor dünyasının önde gelen isimlerini, akademisyenleri, yöneticileri ve öğrencileri, spor endüstrisini ekonomik ve yönetsel perspektiften değerlendirmeye ve spor endüstrisine ilişkin yenilikçi yaklaşımları paylaşmaya davet ediyoruz."

Dernek Hakkında

Duyurular

Çalışma Grupları

Fotoğraf Galerisi

Kurumlar

Bağlantılar

Basın Odası

İletişim

Üyelik