Spor Bilimleri Derneği

AnasayfaDernek HakkındaÜyelikÇalışma GruplarıDuyurularSBD KongreBasın OdasıBağlantılarİletişimÜye Girişi

Denizli'de "3.Spor Yaz Seminerleri" ile İstatistik Günleri

Spor bilimlerinde istatistik kullanımı ve araştırma yöntemlerine odaklanan Spor Yaz Seminerlerinin 3.sü 23 Haziran - 1 Temmuz 2012 tarihleri arasında Pamukkale Üniversitesi, Spor Bilimleri ve Teknolojisi Yüksekokulu tarafından düzenleniyor.

Spor Yaz Seminerleri web sayfasında yer alan katılım çağrısını sizlerle paylaşıyoruz.

"Spor Yaz Seminerlerinin temel amacı Spor Bilimleri alanında üniversite lisansüstü öğrencilerine, araştırma kurumlarında görev yapan genç araştırmacılara ve uzmanlara spor bilimlerinde istatistik kullanımı ile ilgili güncel gelişmelerin aktarılması, spor bilimlerinde araştırma yöntemleri hakkında akademik bilgi düzeyini artıracak eğitimin sunulması ve yaygın kullanılması gereken tekniklerin öğretilmesidir.

Günümüzde istatistik hemen her bilim dalında yoğun bir şekilde kullanılmaktadır. Spor bilimlerinde istatistik uygulamaları son yıllarda giderek artmaktadır. Antrenman ve Hareket, Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği, Rekreasyon ve Spor Yöneticiliği alanlarında yapılan bilimsel çalışmaların istatistiksel tekniklerle desteklenmesi, çalışmaları daha güvenilir ve geçerli kılmaktadır. Bu sebeple Spor Bilimleri ve destekleyici disiplinlerde yapılan bilimsel araştırmalarda istatistik kullanımı zorunlu hale gelmiştir. Bu temel amacın yanı sıra seminer süresince yapılacak olan workshoplar, tartışma odaları ile de seminer katılımcılarının akademik bilgilerini tartışıp, fikir alışverişinde bulunacakları imkanları yaratmak da diğer hedeflerden birisini oluşturmaktadır. Bu seminerlerin her yıl daha fazla araştırmacıya ulaşarak ve bilimsel araştırmalarda güncel gelişmelerin yanı sıra bu alandaki diğer eksikliklerin de tamamlanmasına yönelik olarak süreklilik arz etmesi organizasyonun diğer amacıdır.

Spor Yaz Seminerleri, Spor Bilimleri alanında ilk olma özelliğini taşımaktadır. Spor Bilimleri programlarında, İstatistik derslerinin bulunmasının yanı sıra, akademik kariyerine başlayan araştırmacılar ilgi alanlarının çalışma niteliğini kapsayacak düzeyde bir eğitim alma olanağını bulamadığı düşünülmektedir. Çalışma alanlarının gereğini oluşturan teorik ve uygulamalı bilgilere eş zamanlı ulaşmadaki zorluklar araştırmacıların bu alandaki en büyük eksikliklerinden birisini oluşturmaktadır. Bu kapsam dahilinde gerekli eğitimin alanında uzmanlaşmış akademisyenler tarafından araştırmacılara sunulması, yukarıda bahsedilen sebeplerle spor bilimleri alanındaki bilimsel bilgi düzeyinin artmasına katkıda bulunacaktır. Ayrıca seminer kapsamında bilimsel işbirliğini artırmaya yönelik olarak araştırmacılar arasında yoğun tartışma ve bilgi alışverişinin yapılacağı bir ortam oluşturularak, lisansüstü öğrencilerin yenilik yaratma ve bilgi üretme süreci desteklenecektir. "

Konular:

  • Spor Bilimlerinde Uygulamalı İstatistik (25 Haziran- 1 Temmuz 2012): 200 TL
  • N Vivo Uygulamalı Nitel Araştırma Teknikleri (23-24 Haziran 2012): 300TL
  • LISREL ile Yapısal Eşitlik Modellemesi (23-24 Haziran 2012): 350 TL

Online Başvuru için Tıklayınız

Dernek Hakkında

Duyurular

Çalışma Grupları

Fotoğraf Galerisi

Kurumlar

Bağlantılar

Basın Odası

İletişim

Üyelik