Spor Bilimleri Derneği

AnasayfaDernek HakkındaÜyelikÇalışma GruplarıDuyurularSBD KongreBasın OdasıBağlantılarİletişimÜye Girişi

1. Rekreasyon Araştırmaları Kongresi

1.Rekreasyon Araştırmaları Kongresi, 12-14 Nisan 2012 tarihinde Dokuz Eylül Üniversitesi,Spor Bilimleri ve Teknolojisi Yüksekokulu ve Anatolia Turizm Araştırmaları Dergisi organizasyonunda gerçekleştirilecektir.

Kongre web sayfasında yer alan kongre çağrısını sizlerle paylaşıyoruz.

"Son 10 yılda ülkemizde de rekreasyon; önceleri Rekreasyon ve Spor, daha sonraları ise Rekreasyon şeklinde olmak üzere eğitim ve sınırlı da araştırma etkinliklerine konu olmaya başlamıştır. Spor Bilimleri ve Teknolojisi Yüksek Okulları ile Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulları bünyesinde açılmaya başlanan ve Rekreasyon (Rekreasyon ve Spor) ağırlıklı programlara , iki-üç yıldır Turizm Fakülteleri bünyesinde açılmaya başlayan Rekreasyon Yönetimi bölümleri de eklenmeye başlanmıştır. İçinde bulunduğumuz dönemde Turizm Fakültelerinde açılan ve toplam sayısı 7 olan Rekreasyon Yönetimi bölümlerinden biri öğrenci kabul ederken, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulları bünyesindeki Rekreasyon bölümlerinin sayısı ise 15'e ulaşmıştır.

I. Rekreasyon Araştırmaları Kongresi'nin öncelikli amacı ülkemizde rekreasyon alanında var olan teorik bilgi birikimi eksikliğinin giderilmesine ve ek olarak da birbirlerinden kopuk olarak çalışmalarını sürdüren Rekreasyon ve Rekreasyon Yönetimi programlarında görevli akademisyen ve lisansüstü öğrenciler arasında işbirliği olanaklarının genişletilmesine katkıda bulunmaktadır.

Organizasyon Komitesi"

Dernek Hakkında

Duyurular

Çalışma Grupları

Fotoğraf Galerisi

Kurumlar

Bağlantılar

Basın Odası

İletişim

Üyelik