Spor Bilimleri Derneği

AnasayfaDernek HakkındaÜyelikÇalışma GruplarıDuyurularSBD KongreBasın OdasıBağlantılarİletişimÜye Girişi

TAFISA Dünya Kongresi Antalya'da

TAFISA Dünya Kongresi Herkes için Spor ve fiziksel aktivite alanındaki pratik deneyimler ve bilginin paylaşıldığı bir platform olarak hizmet vermekte ve Global Herkes için Spor Hareketinin geleceğini belirlemektedir.

2011 Kongresinde TAFISA üyesi organizasyonlar, ulusal olimpiyat komiteleri ve diğer Herkes için Spor ile ilgili organizasyonlardan 250’nin üzerinde katılımcı ve medyanın yoğun iştiraki beklenmektedir.

Kongre web sayfasında yer alan kongre çağrısını sizlerle paylaşıyoruz.

"Değerli Katılımcılar,

Antalya’da yapılacak olan 22. TAFISA Dünya Kongresi uluslararası Herkes İçin Spor hareketinin tarihinde bir donum noktası olacaktır. Kongrenin ana teması olan “Herkes için Spor: Köprüler Kurmak” başlığı altında Herkes için Spor olgusunun gerçek global yüzünü yansıtacak geleneksel olarak gruplanan Herkes için Spor gerçeğine ek olarak kongre;

Dünyamızın içinde bulunduğu politik, kültürel, ekonomik ve sosyal problemlerde Herkes için Spor şimdi ve gelecekte nasıl yardımcı olabilir,

Herkes için Sporun potansiyel gücü dünyanın daha iyi bir yer olması için neler yapabilir,

Bilim ve Herkes için Sporun pratik yanını birleştiren bir köprü oluşturmasına hizmet edecektir.

Avrupa ile Asya’yı bir köprü gibi birleştiren Türkiye’nin TAFISA’nın 20. Kuruluş yıldönümüne rastgelen anlamlı bir zamanda bu kongreye ev sahipliği yapması gurur vericidir. Bunun gerçekleşmesinde TAFISA’nın güçlü organizasyon yapısının ve Türkiye Herkes için Spor Federasyonun katkısı büyüktür.

TAFISA ve Türkiye Herkes için Spor Federasyonunun organizasyonunda Birleşmiş Milletler, UNESCO, ICSSPE ve Uluslararası Olimpiyat Komitesi gibi global organizasyonlardan gelecek davetli konuşmacılar yeni ağların kurulmasını sağlayacak, spor ve sosyal programların yer aldığı; deniz, güneş ve doğanın cömertliğini esirgemediği Antalya – Kemerde gerçekleşecek ve hatıralardakalacak bir kongre olmasını dileriz.

22. TAFISA Dünya Kongresinde görüşmek dileğiyle!"

Dernek Hakkında

Duyurular

Çalışma Grupları

Fotoğraf Galerisi

Kurumlar

Bağlantılar

Basın Odası

İletişim

Üyelik