Spor Bilimleri Derneği

AnasayfaDernek HakkındaÜyelikÇalışma GruplarıDuyurularSBD KongreBasın OdasıBağlantılarİletişimÜye Girişi

Hareket Analizi Semineri 15 Ekim'de Ankara'da yapıldı

Spor Bilimleri Seminerleri kapsamında düzenlenen ve Dr.Serdar Arıtan tarafından verilen "Haraket Analizi Semineri" 16 farklı kurumdan 32 katılımcı ile gerçekleştirildi.

Spor Bilimleri Seminerleri kapsamında Spor Bilimleri Derneği tarafından düzenlenen ve Dr.Serdar Arıtan tarafından verilen "Haraket Analizi Semineri" 15 Ekim 2011 Cumartesi günü Ankara'da Hacettepe Üniversitesi Beytepe Kampüsü Spor Bilimleri ve Teknolojisi Y.O.'nda gerçekleştirilmiştir.

16 farklı kurumdan 32 katılımcı ile gerçekleştirilen "Hareket Analizi Semineri" kapsamında hareket analizi temelleri, iki ve üç boyutlu haraket analizi sistemleri üzerinde durularak seminerin ikinci bölümünde iki boyutlu uygulamalarına yer verilmiştir. Seminer sonunda katılımcılara katılım belgesi yanısıra Dr.Arıtan tarafından geliştirilen görüntü işleme yazılımı ücretsiz olarak verilmiştir.

Seminer direktörü Dr.Serdar Arıtan,Yıldız Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümünde tamamladığı lisans eğitimi ardından, Yüksek Lisans eğitimini Hacettepe Üniversitesinde Spor Bilimleri alanında tamamlamış ve İngiltere'de Manchester Metropolitan Üniversitesinde Biyomekanik Doktorası derecesini almıştır. Halen Hacettepe Üniversitesi Spor Bilimleri ve Teknolojisi Y.O.'nda ve aynı üniversitenin Bilgisayar Grafiği Anabilim Dalında görevli olan Dr.Arıtan'ın başlıca araştırma konuları arasında spor biyomekaniği, insan hareketi analizi, modelleme ve benzeşim uygulamaları, yumuşak doku biyomekaniği, görüntü işleme ve teknikleri ile yazılım geliştirme çalışmaları yer almaktadır.

Spor Bilimleri Derneği olarak üstlendiği seminer direktörü görevi ve özverili çalışması için tüm üyelerimiz adına Dr.Serdar Arıtan'a ve ekibinde yer alan Arif Mithat Amca, Dr.Serkan Düz ve Nihat Özgören'e teşekkür ederiz.

Dernek Hakkında

Duyurular

Çalışma Grupları

Fotoğraf Galerisi

Kurumlar

Bağlantılar

Basın Odası

İletişim

Üyelik