Spor Bilimleri Derneği

AnasayfaDernek HakkındaÜyelikÇalışma GruplarıDuyurularSBD KongreBasın OdasıBağlantılarİletişimÜye Girişi

Spor Hekimliği Kongresi Bursa'da

13.Ulusal Spor Hekimliği Kongresi “Egzersiz Zaman Kaybettirmez, Zaman Kazandırır” sloganıyla 16-18 Aralık 2011 tarihlerinde Bursa'da düzenlenecek.

Kongre web sayfasında yer alan kongre davet metnini sizlerle paylaşıyoruz.

"Ulusal Spor Hekimliği Kongresi' ni 16-18 Aralık 2011 tarihlerinde daha önce birçok medeniyete ev sahipliği yapan ve yıllar boyu “YEŞİL BURSA” olarak anılan Bursa' mızda Prof.Dr. Mete Cengiz Kültür Merkezi' nde gerçekleştireceğiz. Daha önceki kongrelerimizde oldu gibi bu yıl da büyük bir heyecanla hazırladığımız ve Bursa' mızda ilk defa düzenlenecek olmasından dolayı da büyük bir mutluluk duyduğumuz 13. Kongremizi sizlere duyurmak ve sizi davet etmekten onur duyuyoruz.

İki yılda bir yaptığımız daha önceki Ulusal Kongrelerimizden farklı olarak “Kronik Hastalıkların Tedavisinde Egzersizin Önemi” üzerine vurgunun yapılacağı farklı bir tema ile karşınızdayız. Bildiğiniz üzere insanların ölüm nedenleri yıllar öncesine göre ciddi değişimler göstermektedir. Günümüzde artık hareketsizliğin on planda olduğu hastalıklar ölüm nedenleri açısından ilk sıraya yerleşmiş durumdadır. Son yıllarda kronik hastalıkların oluşmasında ve önlenmesinde egzersiz uygulamaları giderek önem kazanmıştır ve önemi de her geçen gün artmaktadır. Artık hekimler diyabetin, hipertansiyonun, kalp-damar hastalıklarının ve obezitenin sadece ilaç kullanarak tedavi edilemeyeceğinin bilincindedir. Kronik hastalıkların tedavisinde egzersiz uygulamalarına verilecek olan önem ile diğer yandan sağlıklı yaşam olgusu bilinci gelişecek ve devletin sağlık politikalarında bu anlamda maddi kazançlar da elde edilecektir.

Sizleri, gerek bildiri ile başvurarak gerekse alanlarında deneyimli uzman konuşmacıların olduğu kongremizin bütün oturum ve panellerinin tartışma bölümlerinde soru ve katkılarınızla aktif olarak katılmaya davet ediyoruz. Bilimsel paylaşım ve katkıyı arttırmak amacıyla oturum ve panelleri hepimizin birlikte katılabileceği şekilde düzenledik. Sizlerin kongremize desteği ve aktif katılımı bizlere güç verecektir.

Herkesin aklındaki egzersize vakit ayıramama bahanesini gölgede bırakacak ve “Egzersiz Zaman Kaybettirmez, Zaman Kazandırır” sloganının ön plana çıkacağı bilimsel açıdan dopdolu, sosyal açıdan keyifli ve spor ile iç içe bir kongreyi birlikte geçirmek üzere sizleri Bursa' ya bekliyoruz."

Dernek Hakkında

Duyurular

Çalışma Grupları

Fotoğraf Galerisi

Kurumlar

Bağlantılar

Basın Odası

İletişim

Üyelik